Objavte, ako Vám celkom nový
Opel Vectra pomôže splniť Vaše sny


Presvedčte sa, že celkom nový Opel Vectra
dokonale vyhovuje Vašim potrebám


Zábava a informácie pre
Vás i Vašu rodinu


Buďte stále informovaní
o najnovších trendoch
Udělejte správný tah
Zcela nový Opel Vectra
Opel VectraOpel Vectra
Novinky
Zpět na hlavní stránku
Nový Opel Vectra mieri na vrchol svojho segmentu vozidiel strednej triedy

Rüsselsheim/Praha. Celkom nový model Opel Vectra otvára ďalšiu dôležitú kapitolu mimoriadne úspešného pôsobenia automobilky Opel v segmente osobných vozidiel strednej triedy. Vectry novej modelovej generácie si privážajú vysoko vyspelé technológie, ktoré uľahčujú a spríjemňujú ovládanie vozidla. Vynikajú tiež nadpriemerne priestorným interiérom, skvelými jazdným vlastnosťami a pozoruhodným komfortom. Výrazný dizajn novej Vectry plne zodpovedá novej filozofii štylizovania značky Opel, ktoré bude charakteristické i pre ďalšie modely Opel. Tie sa budú v budúcich rokoch postupne predstavovať zákazníkom.


  • Výrazný dizajn zodpovedajúci novej filozofii štylizácie automobilky Opel

  • Mimoriadne priestorný interiér, špičková bezpečnosť, bohatá výbava

  • Vyspelý podvozok IDS (Interactive Driving System) s elektronickým stabilizačným systémom ESPPlus

  • Do novej továrne, najmodernejšej v Európe, investuje Opel 800 miliónov EUR.
Výroba Vectier novej generácie sa rozbehne v januári roku 2002 v novej továrni Opel v Rüsselsheime, do ktorej Opel investoval takmer 800 miliónov EUR. Nový závod v Rüsselsheime sa stane najmodernejšou prevádzkou svojho druhu v Európe.

Nová Vectra, pre ktorú konštruktéri pripravili napr. špičkový podvozok IDS (Interactive Driving System), si svoju výstavnú premiéru odbije na jar budúceho roka počas marcového medzinárodného autosalónu v Ženeve. Vo výstavných sieňach predajcov automobilov Opel sa nové Vectry objavia zanedlho potom.

Nový Opel Vectra vyjde najprv ako štvordverový sedan poháňaný štvorvalcovými motormi radu ECOTEC s výkonmi od 90 kW/122 k až po 108 kW/147 k (zážihové motory), resp. od 74 kW/100 k až po 92 kW/125 k (vznetové motory). V novej Vectre tiež Opel po prvýkrát predstaví päťstupňovú samočinnú prevodovku, ktorá umožňuje i manuálnu voľbu rýchlostných stupňov.

Ponuku modelového radu Vectra v priebehu dvoch rokov po jej premiére postupne rozšíri rad ďalších karosárskych verzií, motorov a prevodoviek a ich výroba sa rozbehne i v modernizovanom závode v Ellesmere Port vo Veľkej Británii. To všetko by mohlo Vectre zaručiť pozíciu na špičke svojho segmentu na európskom trhu.

Jedným z najvýraznejších prvkov Vectry tretej generácie je jej vyspelý podvozok IDS (Interactive Driving System). Nová Vectra bude mať napr. viacprvkovú zadnú nápravu typu multi-link, elektrohydraulický posilňovač riadenia, meniaci svoj účinok podľa pokynov elektronickej riadiacej jednotky a rad dielov z ľahkého hliníka na zníženie hmotnosti tzv. neodpružených hmôt. Podvozok IDS garantuje perfektné jazdné vlastnosti a vysoký komfort cestovania vo všetkých podmienkach. Mieru aktívnej bezpečnosti zvyšuje tiež elektronický stabilizačný systém ESPPlus celkom novej generácie. Vo Vectre si odbije svoju premiéru.

Skelet a karoséria novej Vectry vynikajú vysoko nad priemer triedy svojou pevnosťou a tuhosťou, ponúkaným komfortom i poskytovanou mierou bezpečnosti a ochrany. To je okrem iného zásluha hojného využitia ušľachtilých materiálov, ako sú napr. hliník, magnézium alebo vysoko pevná oceľ.

Nový Opel Vectra zaujme hneď pri prvom kontakte svojím výrazným a elegantným dizajnom, nesúcim rad rysov charakteristických pre nový dizajnérsky smer automobilky Opel. Dlhý rázvor kolies (o 60 mm dlhší než v súčasnom prevedení), širší rozchod predných i zadných kolies (+ 52 mm vpredu/+ 45 mm vzadu) a väčšia výška strechy (+ 52 mm) sú kľúčovými parametrami, ktorým nová Vectra vďačí za podstatne priestrannejší interiér, než akým sa mohla chváliť jej predchodkyňa. Vďaka veľmi nízkej hodnote koeficientu aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,28 a tiež starostlivému odhlučneniu je Vectra mimoriadne tichá, a to nielen vo svojom interiéri, ale i pri posudzovaní vonkajších akustických prejavov.

Vysoké ambície Vectry sú dobre zreteľné z jej elegantného dizajnu, ale ešte viac vyniknú v interiéri. Kvalitou použitých materiálov a predovšetkým bohatstvom a úrovňou funkčných, komfortných a bezpečnostných prvkov mieri Vectra vysoko nad rámce obvyklých štandardov svojej triedy. O maximálnu pohodu vo vozidle sa napríklad bude starať výkonná elektronická klimatizačná jednotka, do okruhu ktorej je zaradený i senzor kontrolujúci čistotu vzduchu nasávaného z okolitého prostredia.

Vodič i jeho predný spolujazdec si budú môcť na svojich sedadlách nastavovať až osem rôznych parametrov. Vectry budú môcť byť vybavené stieračmi s dažďovým senzorom alebo trebárs elektronickým systémom na bezpečné cúvanie.

Komplexný systém prvkov pasívnej bezpečnosti novej Vectry zahŕňa napr. štandardné dodávané čelné, bočné i priebežné hlavové airbagy, patentovaný systém uloženia pedálov PRS (Pedal Release Systém), ktorý ich v prípade čelného nárazu uvoľní z ich uchytenia, čím sa výrazne znižuje riziko poranenia nôh vodiča, a tiež vylepšené aktívne opierky hláv, ktoré chránia oblasť krčnej chrbtice pri nárazoch zozadu.

Opel. Svieže myšlienky - lepšie autá.Právne ustanovenia