Objavte, ako Vám celkom nový
Opel Vectra pomôže splniť Vaše sny


Presvedčte sa, že celkom nový Opel Vectra
dokonale vyhovuje Vašim potrebám


Zábava a informácie pre
Vás i Vašu rodinu


Buďte stále informovaní
o najnovších trendoch
Udělejte správný tah
Zcela nový Opel Vectra
Opel VectraOpel Vectra
Novinky
Zpět na hlavní stránku
Novinky

Svetová premiéra nového vozidla Opel Vectra

Rüsselsheim/Praha. Hlavnou hviezdou značky Opel na blížiacom sa 72. medzinárodnom autosalóne v Ženeve, ktorý sa uskutoční od 7. do 17. marca 2002, bude nový model Vectra. Ten sa vo svetovej premiére predstaví v hale 2 známeho výstavného centra Palexpo.

  • Debut štúdie športového vanu Concept M
  • Ďalšie hviezdy expozície automobilky Opel: Astra Cabrio Turbo, Zafira 2.2 DTI a Corsa Eco
Vectra tretej generácie je celkom novým modelom, ktorý popri atraktívnom osobitom dizajne vyniká tiež veľmi priestorným interiérom, vysokou mierou bezpečnosti i komfortu, špičkovými jazdnými vlastnosťami a radom vyspelých technických prvkov a systémov. Vectra sa predstaví ako štvordverový sedan i päťdverový model Vectra GTS so splývajúcou zadnou časťou. Ten svojou siluetou pripomína vozy kupé.

V Ženeve sa prvýkrát predstaví najširšej verejnosti tiež štúdia športového vanu nazvaného Concept M. Svojimi dimenziami veľmi kompaktné vozidlo má prekvapivo priestorný interiér, čo je zásluha predovšetkým 2630 mm dlhého rázvoru - o 16 mm dlhšieho než v prípade modelu Astra Caravan. Prototyp Concept M je poháňaný vitálnym preplňovaným motorom na zemný plyn, ktorý zo svojho objemu 1,6 l dáva výkon 110 kW/150 k. Vysoký výkon motora, ktorý sa na hnacie kolesá prenáša prostredníctvom automatizovanej prevodovky Easytronic, postačí štúdii Concept M na dosiahnutie rýchlosti cez 200 km/h.

Ďalšími hviezdami expozície automobilky Opel na autosalóne v Ženeve bude špičkový model Astra Cabrio, poháňaný preplňovaným dvojfiltrovým motorom s výkonom 141 kW/192 k, ďalšia verzia radu Zafira, poháňaná turbodieselom 2.2 DTI 16V s výkonom 92 kW/125 k a výnimočne hospodárny model Corsa Eco, ktorý sa na trhu objaví už na jar tohoto roku. Corsa Eco je prvým modelom svojej triedy poháňaným zážihovým motorom, ktorému sa podarilo prelomiť magickú "päťlitrovú" hranicu - podľa metodiky MVEG toto vozidlo vykazuje kombinovanú spotrebu len 4,9 l/100 km.

Vedľa množstva ďalších atraktívnych modelov bude tohtoročná ženevská expozícia automobilky Opel lákať návštevníkov i atraktívnym vizuálnym poňatím, ktoré odráža nové motto práve začínajúcej značkovej kampane.

Opel. Svieže myšlienky - lepšie autá.Právne ustanovenia